Windows Base Image SEP yapılandırılması

Windows Base Imaj  hazırlarken veya SEP yüklü bir bilgisayarı  klonlama yaparken Client Side Clone Prep tool çalıştırılmalıdır.  Yapılmazsa Symantec duplicate ID problemi oluşacaktır.  Bu sorunu yaşamamak için  http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=HOWTO54706 bu adresdeki ” ClientSideClonePrepTool.zip ” çalıştırmanız gerekiyor. Bunu çalıştırdıktan sonra bilgisayarı sysprepleyip kapatmanız gerekmektedir..Bunu calıstırdıktan sonra SEP’in servislerinin çalışmaması gerekmektedir.

 

  • Symantec Endpoint Protectionu  ve guncellemelerini yüklenir.
  • Windows Client ve Server 2008 Isletim sistemlerinde `Tamper Protection` korumasini kapat. Bunun icinde : Sep’in gorev cubugundaki ikonuna tikla `change settings` > Client Management >  Tamper Protection Sekmesi > Block it and and Log the event  ayarini Log the event only. konumuna getir ondan sonra `Display a notification message when tampering is detected` seçilmelidir.

4-) Administrator yetkileriyle  ClientSideClonePrepTool.exe yi calistir. Bu toolu calistirdiktan sonra makineyi shutdown edip klonlamaya hazır halde bırakılmalıdır.  Eğer bilgisayar tekrar  açılırsa tekrardan tool çalıştırılmalıdır.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s